Vijesti

Veliki interes za poslove u turizmu

U organizaciji  Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, Ministarstva turizma i sporta te Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i partnera poput Hrvatske obrtničke komore, Hrvatske gospodarske komore i Hrvatske udruge poslodavaca danas (25. siječnja 2023. godine) u Dvorani Gradski vrt u Osijeku održani su „Dani poslova u turizmu“. Cilj projekta je na jednom mjestu spojiti poslodavce s nezaposlenim osobama te upoznati javnost s mogućnostima zapošljavanja koje pruža turistički sektor, a njegov značaj potvrđuje i podatak HZZ-a Područne službe Osijek da je samo s njihove evidencije 1.200 osoba s područja Županije bilo na sezonskom radu na moru 2022. godine.

Na današnji susret nezaposlenih osoba i predstavnika 60 turističkih tvrtki i kompanija nazočnima su se obratili ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić, državni tajnik Ministarstva turizma i sporta Josip Pavić, župan Osječko-baranjske županije Ivan Anušić, gradonačelnik Grada Osijeka Ivan Radić i ravnatelj Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ante Lončar.

Gradonačelnik Grada Osijeka Ivan Radić istakao je da Osijek bilježi rekordne brojke u turizmu, zaposlenosti i smanjenju nezaposlenosti. - Prošle godine imali smo 4 posto više noćenja nego rekordne 2019. godine i 32 posto više nego 2021. godine. Tomu u prilog idu i mnogobrojne manifestacije na području grada Osijeka, poput nedavno završenog Adventa koji je drugu godinu zaredom proglašen najboljim i najuspješnijim u Hrvatskoj. Prošle godine Osijek je proglašen i najboljom kontinentalnom urbanom destinacijom. Nastavljamo dalje raditi kako bi ove brojke u budućnosti bile još bolje - kazao je gradonačelnik Radić.

- Ovo je još jedno događanje kojim će mnogi naši nezaposleni građani naći sezonski posao i ostati u Hrvatskoj, što je na neki način dobro. Međutim, nadam se da u budućnosti neće biti potrebe za ovakvim događanjima jer moramo sve učiniti da građani koji ovdje žive, koji su tu rođeni i školovani, ostanu kao pojedinci i obitelji raditi i živjeti na području Slavonije, Baranje i Srijema. To je cilj i svi mi kao političari trebamo na tomu raditi, tomu stremiti, pa se nadam da ćemo s vremenom imati sve manje potrebe za traženjem radnog mjesta izvan istočne Hrvatske. Podaci o zaposlenosti, gospodarskom rastu i padu broja nezaposlenih u prethodnih nekoliko godina govore tomu u prilog, no daleko smo od toga, na tomu još moramo puno raditi. Bit ću najsretniji kada ćemo mi organizirati ovakvu manifestaciju i tražiti djelatnike za poslove u Slavoniji i Baranji - rekao je župan Ivan Anušić.

- „Dane poslova u turizmu“ organiziramo kako bi aktivirali što veći broj domaće radne snage i pripremili se za nadolazeću turističku sezonu, pa glavne aktivnosti provodimo u siječnju i veljači. Istovremeno komuniciramo i sa svim ostalim poslodavcima, a omogućili smo i mikro web stranicu s oglasima za sezonsko zapošljavanje na kojoj svi ostali poslodavci mogu prijaviti svoje potrebe za radnicima, odnosno svi tražitelji zaposlenja mogu se preko te stranice prijaviti za rad u turističkoj sezoni. Naravno, i kroz druge aktivnosti i obrazovanje želimo promovirati poslove u turizmu, pa je HZZ kroz mjere aktivne politike zapošljavanja u proteklih 4-5 godina obrazovao oko 23.000 osoba, od čega je više od 12.000 za turistička zanimanja. Svim aktivnostima nastojimo biti pouzdan partner poslodavcima kako bi osigurali potrebnu radnu snagu za iduću turističku sezonu. Isto tako je važna naša aktivnost oko izdavanja radnih dozvola, testova tržišta rada i davanja mišljenja na radne dozvole, koje nastojimo obaviti u što kraćim rokovima - rekao je ravnatelj Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ante Lončar.

Državni tajnik Ministarstva turizma i sporta Josip Pavić zadovoljan je velikim odazivom na današnju manifestaciju i time mogućnosti da se svi zainteresirani upoznaju s mogućnostima zapošljavanja. Naglasio je kako Ministarstvo provodi niz aktivnosti, od ulaganja u edukacije, stipendiranja i subvencija, ulaganja u školama u projekte za atraktivnija zanimanja i zapošljavanja u turizmu, osiguranje dodatnih sredstva iz NPOO-a.

Ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić je istaknuo se i ovim skupom pokazuje spremnost i suradnja u pripremi turističke sezone, za koju očekuje da će ponovno oboriti sve rekorde, pogotovo u svjetlu ulaska Hrvatske u okvire EU i schengenskog prostora te podatka da 60 posto noćenja u Hrvatskoj dolazi iz EU prostora, a dvije trećine iz schengenskog prostora.

- Želimo da domaći ljudi koji su godinama na stalnim sezonskim poslovima i danas dobiju priliku za zaposlenje u sezoni. S 1. siječnja na snagu je stupio i novi Zakon o radu koji je prepoznao novost da stalni sezonski poslovi od sada mogu sklapati ugovor na neodređeno, što je korisno i za poslodavce i za zaposlene, za sigurnost i dugotrajnost. Izašli smo u susret turističkom sektoru i očekujemo da će se primjenom ovakvih ugovora smanjiti postotak stalnih ugovora na neodređeno, što smo se obvezali kao članica EU - rekao je ministar.

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1422#sigProIda8fb1e9ef5

NK „Olimpija“ Osijek obilježava 100 godina djelovanja

Nogometni klub „Olimpija“ Osijek ove godine obilježava 100 godina djelovanja. Naime, klub pod imenom Olimpija u Osijeku se prvi put spominje 20. ožujka 1921. godine, i to u Hrvatskom listu u izvješću s nogometne utakmice (Olimpija je pobijedila Unitas rezultatom 1:0). Klub je 1921. i 1922. godine odigrao tek nekoliko prijateljskih utakmica, no 7. rujna 1923. godine održana je Osnivačka skupština Športskog društva Olimpija koji su, osim nogometnog ogranka, činili i šahovski, biciklistički te kulturno-prosvjetni ogranak s dramskim i tamburaškim ansamblima. Klub sa sjedištem na Zelenom polju u osječkom Donjem gradu od tada kontinuirano djeluje.

Povodom 100. obljetnice, NK Olimpija na čelu s predsjednikom Mariom Iličićem planira organizirati niz događanja, pa je danas (25. siječnja 2023. godine) u Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića održana konferencija za medije na kojoj je predstavljen program obilježavanja jubilarne obljetnice. Govorili su predsjednik NK Olimpija Mario Iličić, zamjenik župana Mato Lukić i gradonačelnik Grada Osijeka Ivan Radić.

Predsjednik NK Olimpija Mario Iličić kazao je da naglasak u programu obilježavanja upravo na sportskim aktivnostima poput revijalne prijateljske utakmice s nekim od hrvatskih prvoligaša, ali tu su i kulturni programi s izložbom i promocijom filma te druge aktivnosti.

- Od aktualnih projekata naglašavam obnovu sportskih terena, rasvjetu i sanaciju tribina u našem Sportskom centru. S našim partnerima smo počeli i pripreme kako bi imali spremnu dokumentaciju za javljanje na javne pozive i prijave projekata u okviru Europske regije sporta 2024. godine. Cilj je podići razinu sportske infrastrukture u Sportskom centru, ali ne samo za nogomet nego i druge sportove - kazao je Mario Iličić.

Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić naglasio je kako je NK Olimpija ponos Donjeg grada, ali cijelog Osijeka. - S ponosom obilježavamo 100 godina rada ovog kluba, što je to veliki jubilej, no kako čujemo od aktualnog vodstva Kluba, ne moramo brinuti ni za narednih 100 godina jer se Klub stalno razvija i povećava broj djece koja treniraju - kazao je gradonačelnik te dodao da je Grad Osijek njihov partner, što će biti i ubuduće.

Zamjenik župana Mato Lukić je podsjetio da je Osječko-baranjska županija proglašena Europskom regijom sporta za 2024. godinu te je i stoga planirano više sredstava za ulaganja u sportsku infrastrukturu na području cijele županije.

- Program Europske regije sporta se odnosi na sve sportske kolektive i udruge, naravno i NK Olimpiju te ćemo s njihovim predsjednikom i drugim članovima razgovarati što klubu treba za poboljšanje infrastrukture. Prošle godine Županija im je pomogla s 44.000,00 kuna za uređenje tribina i poboljšanje infrastrukture, a pomagat ćemo i dalje - rekao je Lukić te čestitao Klubu na velikoj godišnjici. Dodao je kako su se u tih 100 godina „mijenjale“ države, no NK Olimpija je opstala te, kao i kada je osnivana, uvijek ima isti cilj, a to je okupljanje građana, osobito djece i mladih.  

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1422#sigProId5d90e3449c

Održana "Regionalna konferencija tržišta rada Slavonije, Baranje i Srijema"

U dvorani Fakulteta agrobiotehničkih znanosti u Osijeku danas (25. siječnja 2023. godine) održana je „Regionalna konferencija tržišta rada Slavonije, Baranje i Srijema“ s temom „Provedba programa javnih politika tržišta rada“. Sudionike skupa pozdravili su rektor Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera prof. dr. sc. Vlado Guberac, zamjenik župana Osječko-baranjske županije Josip Miletić, ravnatelj Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ante Lončar i ministar rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike Marin Piletić.

- Danas želimo predstaviti novosti u Europskom socijalnom fondu plus u kojem smo osigurali dostatna sredstva za jačanje tržišta rada i za revitalizaciju institucija koje se bave zapošljavanjem. Također, osigurali smo sredstva i za sustav vaučera kojima želimo pokazati da Hrvatska prati trendove zelene i digitalne tranzicije kako bi svi uključeni u tržište rada iskoristili bespovratna sredstva i dodatno osnažili svoja znanja i vještine kroz različite edukacije i usavršavanja. Europski socijalni fond plus nastavak je Europskog socijalnog fonda u prethodnom razdoblju kojim je osigurano 2,2 milijarde eura, a najznačajnije aktivnosti koje ćemo financirati su nastavak projekta Zaželi, pri čemu će sljedeći javni poziv biti strukturiran na način da se ugovori o zapošljavanju izdaju na tri godine. Time ćemo osigurati sigurnost i za tih pružatelje usluga, ali i naše korisnike, sprječavajući ujedno njihovu institucionalizaciju. Tu su također sredstva za osobne asistente, pomoćnike u nastavi, ali i mjere aktivne politike zapošljavanja – kazao je ministar Piletić.

Ravnatelj Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Ante Lončar naglasio je kako ovom konferencijom nastoje prikazati sve ono što je učinjeno u provedbi različitih aktivnosti s ciljem poboljšanja uvjeta na tržištu rada.

- Tu su u prvom redu mjere aktivne politike zapošljavanja, a isto tako i provedba Europskog socijalnog fonda za prethodno razdoblje. Hrvatski zavod za zapošljavanje provodio je i mjere očuvanja radnih mjesta uzrokovanih pandemijom koronavirusa, a želja nam je buduće korisnike svih naših programa. Pozvali smo i predstavnike jedinica lokalne i regionalne samouprave, a važno je istaknuti da smo na područje pet slavonskih županija do sada uložili oko 1,2 milijarde kuna za mjere aktivne politike zapošljavanja. Primjerice, financirali smo obrazovanje nezaposlenih mjerom samozapošljavanja, angažiranja u javnim radovima i pripravništvima. Što se tiče 2023. godine, a s obzirom na stanje na tržištu rada i pad broja nezaposlenih, najviše ćemo se okrenuti mjerama obrazovanja i usavršavanja putem različitih izvora financiranja, od Nacionalnog plana oporavka i otpornosti, državnog proračuna i europskih fondova, a nastavit ćemo s mjerom vaučera koja se pokazala izvrsnom – istaknuo je Lončar.

Zamjenik župana Josip Miletić kazao je kako zahvaljujući pozitivnim trendovima kojima svjedočimo u prethodnom razdoblju, od pada broja nezaposlenih do povećanja gospodarske aktivnosti bilježimo sve povoljnije uvjete na tržištu rada.

- Osječko-baranjska županija brojnim programima potpora, njih više od 30, potiče razvoj poduzetništva, a iznimne napore ulažemo i u temelj svakog napretka, odnosno obrazovanje. Važno je istaknuti i dva velika projekta koja će biti izravna pomoć gospodarstvenicima, a to su Regionalni distribucijski centar OBŽ za voće i povrće te Gospodarski centar putem kojih će gospodarstvenici lakše plasirati svoje proizvode na tržište – zaključio je Miletić.

Nakon pozdravnih govora, o radu i mogućnostima Europskog socijalnog fonda plus (ESF+) govorio je ravnatelj Uprave za upravljanje operativnim programima EU Vicko Mardešić, dok je Mjere aktivne politike zapošljavanja predstavio Ivan Vidiš, državni tajnik u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike. Potom je održan panel pod nazivom „Perspektive novih politika tržišta rada“ na komu su sudjelovali rukovoditelj Odjela za Mjere aktivne politike zapošljavanja Vjekoslav Špoljarić, ravnatelj Uprave za tržište rada i zapošljavanje Luka Čirko, zamjenica gradonačelnika Grada Osijeka Jasenka Crnković te odnosno tvrtke Grad-export d.o.o. kao predstavnika poslodavaca.

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1422#sigProIdd853f45bb2

Počela izgradnja terminala u riječnoj luci Osijek

Početna konferencija i javno predstavljanje projekta „Izgradnja terminala za pretovar rasutih tereta u luci Osijek“ održano je danas (24. siječnja 2023. godine) u Velikoj vijećnici Skupštine Osječko-baranjske županije u Osijeku. Ukupna vrijednost projekta iznosi 34.413.522,60 eura (259.288.686,03 kuna), odnosno 32.428.291,86 eura (244.330.965,03 kuna) prihvatljivih troškova. Bespovratna sredstava iznose 29.930.459,29 eura (225.511.045,53 kuna) što predstavlja 92% ukupno utvrđene vrijednosti prihvatljivih izdataka. Bespovratna sredstva potiču iz Europskog kohezijskog fonda (85%) i Državnog proračuna (15%).

Na Početnoj konferenciji sudjelovali su župan Osječko-baranjske županije Ivan Anušić, ravnateljica Javne ustanove Lučke uprave Osijek Iva Horvat, zamjenik gradonačelnika Grada Osijeka Dragan Vulin, predstavnik izvođača radova GH Holding d.o.o. Tomaž Tušar, ravnateljica Uprave unutarnje plovidbe (MMPI) Duška Kunštek i drugi uzvanici.

- Projekt je ukupno vrijedan nešto više od 34 milijuna eura, a planiran je odavno. Lučka uprava Osijek je 12. prosinca 2022. godine potpisala ugovor za izvođenje radova s tvrtkom DH Holding iz Ljubljane, a predviđeni rok za izvođenje radova je 28 mjeseci od potpisa ugovora. Radovi su započeli 16. siječnja ove godine, pri čemu će najzahtjevniji dio biti izgraditi okomitu obalu, s obzirom da ti radovi uvelike ovise o vodostaju. U sklopu projekta bit će izgrađeno 240 metara okomite obale, četiri kolosijeka, dva veza za privez vozila, usipni koš te otvorena skladišta za rasuti teret. Osnovni posao Lučke uprave je da gradimo i održavamo lučku infrastrukturu i da dajemo koncesije za obavljanje lučke djelatnosti, a glavna ideja ovog projekta je da se lučka usluga učini boljom i efikasnijom te da tehnologija pretovara bude moderna i u skladu s europskim standardima - kazala je Iva Horvat, ravnateljica JU Lučke uprave Osijek.

Župan Ivan Anušić je naglasio kako će investicija u osječkoj Luci rasutih tereta značiti jako puno ne samo za Osječko-baranjsku županiju već i za cijeli istok Hrvatske.

- Prometni koridori koje gradimo, zajedno s ministarstvima i Vladom RH te nadležnim institucijama, poput Koridora Vc, rekonstrukcije Zračne luke Osijek i sada revitalizacije Luke rasutih tereta, pružit će nove mogućnosti ovom području. Nalazimo se na sjecištu važnih prometnih koridora, takav nam je geostrateški položaj, a osnovni preduvjet razvoja ovog dijela Hrvatske su upravo kvalitetni prometni pravci. Važno je istaknuti i da je nužno riješiti problem čišćenja korita rijeke Drave, ali i primjerice Dunava i Save, s obzirom na neplovnost u određenom vremenskom periodu, kada su niži vodostaji, i taj ćemo problem morati rješavati u budućnosti - istaknuo je župan Ivan Anušić.

Zamjenik gradonačelnika Grada Osijeka Dragan Vulin je dodao da ova velika investicija puno znači za grad Osijek, osobito za promet i razvoj gospodarstva.

- Kada dolaze investitori prvo se raspituju što Osijek nudi, pa među prvima ističemo prednost prometne povezanosti. Kao što je poznato nedavno je završena dionica cestovnog Koridora Vc u punom profilu do Belog Manastira, a relativno brzo očekujemo i spoj s mađarskim dijelom Koridora. Govorimo također o željezničkoj infrastrukturi i Zračnoj luci Osijek, a uvijek ističemo i Riječnu luku Osijek koja će u punom smislu zaživjeti ovom investicijom. Dakle, na mjestu stare luke koja više nije u funkciji, ispod KBC-a, do kraja ove godine bit će spoj šetnice Donjeg i Gornjeg grada, na što se generacijama čekalo u Osijeku. Tako ćemo dobiti modernu infrastrukturu u istočnom dijelu grada, a investicija će sigurno dodatno doprinijeti razvoju gospodarstva grada Osijeka i biti dodatna prednost Osijeku kada govorimo o potencijalnim investicijama - kazao je Vulin.

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1422#sigProId5bf63cc728

Kamilo Firinger „Pravednik među narodima“

U Kulturnom centru Osijek danas (24. siječnja 2023. godine) održana je ceremonija proglašenja pokojnog Kamila Firingera Jad Vašemovim „Pravednikom među narodima“. Naime, osječki intelektualac, odvjetnik, arhivist i povjesničar Kamilo Firinger (1893.-1984.) posmrtno je u Jeruzalemu proglašen „Pravednikom među narodima“ zbog spašavanja troje osječkih Židova. Unatoč opasnosti kojoj se izložio, u ožujku 1943. godine iz Osijeka je u Baranju prokrijumčario Margaret (Margit) Fischer (djevojački Szöke) i njezino dvoje tada maloljetne djece, Lelju i Darka te im tako spasio živote.

Medalju „Pravednik među narodima“ primila je Vera Pilepić, kći Kamila Firingera, a svečanosti su nazočili veleposlanik Države Izrael u Republici Hrvatskoj Nj. E. Gary Koren, župan Osječko-baranjske županije Ivan Anušić, gradonačelnik Grada Osijeka Ivan Radić i drugi uzvanici. Svečanosti je nazočio i jedan od spašenih članova obitelji Fischer, Darko Fischer, dugogodišnji profesor informatike na osječkom Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera i dugogodišnji predsjednik Židovske općine Osijek.

- U vremenima rata, a što smo osjetili prije 30 godina, kao i generacije iz 40-ih godina prošlog stoljeća, velik je čovjek svatko tko je uspio biti human, tko je našao snage i suprotstavio se nepravdi, sebe žrtvovao da bi pomogao i spasio nekoga čiji je život ugrožen. Tako je posthumna dodjela priznanja Kamilu Firingeru veliko priznanje i čast prvenstveno njegovoj obitelji, ali naravno i svim Osječanima i Osječko-baranjskoj županiji - rekao je župan Ivan Anušić.

Veleposlanik Države Izrael u Republici Hrvatskoj Nj. E. Gary Koren danas je prvi put posjetio Osijek i Osječko-baranjsku županiju.

- Ovaj događaj je glavni događaj u organizaciji Ministarstva obrazovanja i izraelskog veleposlanstva u Hrvatskoj ususret Međunarodnom danu Holokausta u petak. Drago mi je da su s nama kćer i unuci pokojnog Kamila Firingera, ali i Darko Fischer koji je bio na čelu židovske zajednice u Osijeku. Važno je podsjetiti da je prije 2. Svjetskog rata u Osijeku živjelo gotovo 3.200 Židova, čime su se isticali kao druga najveća zajednica u Hrvatskoj. Nakon Holokausta samo ih se 300 vratilo. To su tragične posljedice zbog čega mi je još draže vidjeti ovakvu organizaciju Ministarstva obrazovanja jer je izuzetno važno da učitelji prenose priče poput ove o Kamilu Firingeru i da se strahote 2. Svjetskog rata nikad ne zaborave - naglasio je veleposlanik Koren.

Gradonačelnik Osijeka Ivan Radić naglasio je kako ponosan što je u Osijeku u suradnji s izraelskim veleposlanstvom organizirana ova svečanost. - Velika je čast bit jedan od 130 hrvatskih pravednika među narodima, što je pripalo i uglednom Osječaninu Kamilu Firingeru, a grad Osijek je mjesto spoja različitih nacija, kultura i vjera što obilježilo našu prošlost, a isto tako obogatilo našu sadašnjost, rekao je gradonačelnik.

- Nas dvoje djece se sklonilo u Bosnu i Hercegovinu, a majka je u međuvremenu stupila u kontakt s Kamilom Firingerom i zamolila ga da na temelju pogranične propusnice koju je imao prevede nas dvoje preko granice. On je nas predstavio kao svoju obitelj, suprugu i djecu, a tog trenutka prelaska preko granice još se uvijek živo sjećam. Majka nas je upozoravala da ništa ne govorimo, a Kamilo Firinger je razgovarao sa pograničnim stražarima i prelazak preko granice je bio uspješan. Nakon toga smo otišli u Firingerovu kuću, a potom vlakom do Pečuha i dalje u Mađarsku. Tada sam imao pet godina i taj događaj nam je spasio živote. Nažalost, moj otac je stradao, a nas troje i baka koja je kasnije došla smo se spasili i vratili u Osijek 1945. godine. Upravo zato smatram da je uručenje medalje Pravednik među narodima izuzetno značajno jer se dodjeljuje ljudima koji su znali razlikovati dobro od zla i koji su htjeli poduprijeti dobro, a Firinger je bio jedan od takvih hrabrih ljudi koji je svojim dobrim djelima ugrožavao vlastiti život - ispričao je Darko Fischer.

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1422#sigProIdcc44d8e19f

 

Vrijedna izložba ratnih fotografija Vojne policije u VRO Maslenica

U osječkom Arheološkom muzeju u subotu, 21. siječnja 2022. godine otvorena je izložba ratnih fotografija u povodu 30. obljetnice Vojno-redarstvene operacije (VRO) Maslenica, a izloženo je 30 fotografija pripadnika 68. bojne Vojne policije HV-a nastalih tijekom akcije Maslenica. Postav izložbe odabrao je i uredio Josip Šeri, dopredsjednik Udruge veterana vojne policije Osječko-baranjske županije, a otvorio ju je župan Ivan Anušić, i sam sudionik VRO Maslenica.

- Ova je vojna akcija označila povratak hrvatskog okupiranog teritorija u ustavno-pravni poredak Republike Hrvatske, kao i ponovno spajanje juga s ostatkom Hrvatske. Nekolicina nas iz osječke satnije je išla u pomoć u spomenutoj akciji te smo još dvije godine zadržani na tim terenima, a upravo nas ove fotografije podsjećaju na te dane. Počašćen sam što sam bio sudionik tog vremena i tih događanja, jer u povijesti jednog naroda jednom se stvara država – kazao je župan Anušić.

Dopredsjednik Udruge veterana vojne policije Osječko-baranjske županije i autor postava Josip Šeri naglasio je kako je izložba postavljena u čast poginulih prijatelja i suboraca.

- Ove fotografije podsjećaju na vrijeme jedne mladosti koju su obilježile hrabrost, čast i ponos, a ovom izložbom slavimo život uz buru emocija – istaknuo je Šeri.

Otvorenju izložbe su uz obitelji poginulih branitelja i sudionike akcije, nazočili i saborski zastupnici Nataša Tramišak i Goran Ivanović te zamjenici župana Mato Lukić i Josip Miletić.

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1422#sigProId168ce04c92