Vijesti

Trenirke kao nagrada profesorima TZK za vrijedan rad

Profesorice i profesori tjelesne i zdravstvene kulture s područja Osječko-baranjske županije primili su danas (12. rujna 2023. godine) sportsku opremu (trenirke), što im je na određeni način nagrada na početku nove školske godine. Nabavu i dodjelu sportske opreme provodi Hrvatski školski sportski savez u suradnji s Ministarstvom turizma i sporta, a domaćin događanja je Školski sportski savez Osječko-baranjske županije. Naime, Ministarstvo turizma i sporta financira niz programa i projekata školskog sporta te je osiguralo i dodatna financijska sredstva kao potporu za rad županijskih školskih sportskih saveza. Tim novcem kupljene su trenirke za kineziologe, nastavnike/profesore tjelesne i zdravstvene kulture koji djeluju na području Osječko-baranjske županije. Vrijednost projekta iznosi 7.213,80 eura.

Prigodnoj svečanosti nazočili su državni tajnik za sport u Ministarstvu turizma i sporta Josip Pavić, zamjenik župana Osječko-baranjske županije Josip Miletić i predsjednik Hrvatskog školskog sportskog saveza Zlatko Kraljević.

- Zahvaljujem Ministarstvu turizma i sporta na izdvojenim sredstvima za sportsku opremu, a uvjeren sam da će ona kvalitetno služiti svima koji se aktivno bave sportom. Isto tako zahvaljujem i na drugim mogućnostima koje se otvaraju za sportske klubove, aktivno bavljenje sportom, kao i za sve što činimo da se sve više ljudi bavi sportom. Osječko-baranjska županija će u idućoj godini biti i Europska regija sporta te smo puno toga definirali i usmjerili upravo u tom smjeru jer smatramo da je to ispravno i pravi put osobito za djecu i amatere kako bi bili zdravi ljudi - rekao je zamjenik župana Josip Miletić.

Državni tajnik za sport Josip Pavić naglasio je kako je Ministarstvo turizma i sporta krajem prošle godine rebalansom osiguralo dodatna sredstva (1,05 milijuna kuna) za Hrvatski školski sportski savez, a cjelokupan iznos je ravnomjerno podijeljen svim županijskim školskim sportskim savezima, s tim da najmanje pola tog iznosa moraju izdvojiti za sportsku opremu profesorima TZK kao pomoć u njihovom radu.

- Profesori su temelj školskog sporta. Rade s više od 200.000 učenika sportaša i ovo će im olakšati njihov rad kroz razne programe, od univerzalne sportske škole i vježbaonice do projekata koji nisu izravno sportske aktivnosti u koje se uključuje sve više djece - kazao je državni tajnik.

Predsjednik Hrvatskog školskog sportskog saveza Zlatko Kraljević zahvalio je Ministarstvu na odobrenju dodatnih sredstava za ovu namjenu, odnosno po 50.000,00 kuna za svaki školski sportski savez. - Izvršni odbor ŠSZ OBŽ odlučio je da se ta sredstva utroše za pomoć školama kako određeni vid nagrade učiteljima TZK koji su prošle godine sudjelovali u nizu natjecanja i programa koje organizira i vodi HŠSZ - poručio je Kraljević.

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1134#sigProId8157b50b23

Baranjski Ferivi polumaraton na novoj lokaciji u Baranji, no opet jako atraktivan i privlačan

Tradicionalni Baranjski Ferivi polumaraton održat će 23. rujna 2023. godine (subota) u Parku prirode Kopački rit, i to sa startom i ciljem na Prijemnom centru Parka prirode Kopački rit. Tim povodom danas (12. rujna 2023. godine) u organizaciji Atletskog kluba ,,Slavonija-Žito" Osijek održana je konferencija za novinare na kojoj su pojašnjeni detalji ove popularne sportske manifestacije, koja se ove godine održava po osmi put, ali na novoj lokaciji/trasi. Naime, manifestacija se redovito održavala na prostoru oko dvorca Tikveš, međutim zbog epidemiološke situacije i potencijalne opasnosti od pojave Afričke svinjske kuge određena je nova lokacija.

- 8. Baranjski Ferivi polumaraton opet se održava na području Baranje, ali ovog puta malo bliže Osijeku, na prostoru kod Prijemnog centra PP Kopački rit. Izuzetno nam je drago da su ovoj konferenciji i cijeloj manifestaciji odazvali predstavnici Ministarstva turizma i sporta, Osječko-baranjske županije, Općine Bilje i JU Park prirode Kopački rit, koji su naši suorganizatori te imamo njihovu potporu - rekla je Zvjezdana Tuma Pavlov, predsjednica Atletskog kluba ,,Slavonija-Žito" Osijek, koji je organizator manifestacije, dok je tvrtka Ferivi generalni sponzor.

- Start svih utrka je na Prijemnom centru, a trkači će se kretati prema mjestu Kopačevo, ići njegovim glavnim ulicama te nazad do Prijemnog centra. Nastavit će se prema pristaništu Sakadaš i mjestu Kozjak gdje će biti okretište te se istim putem vraćati nazad. Na kraju smo dobili jako atraktivnu i brzu stazu, dosta ravnu, što odgovara trkačima i što će vjerujem rezultirati i novim osobnim rekordima. Utrka građana i štafeta 3x5 km održat će se istom rutom, a dječje utrke će se organizirati na samom Prijemnom centru. Malo je promijenjena i satnica održavanja, pa je početak polumaratona u 10.00 sati, u 10.30 sati kreću utrka građana i štafeta 3x5 km, a dječje utrke po više uzrasnih kategorija su predviđene od 12.00 sati - najavio je Marko Grgurić, tajnik AK „Slavonija-Žito“.

Dodao je da se već prijavilo više od 350 natjecatelja, no prijave su u tijeku te se očekuje sudjelovanje 700 do 800 trkača. Dakako, bit će tu i drugi posjetitelji jer uz utrke ima i niz popratnih programa i događanja.

- Ponosni smo pokrovitelji Baranjskog Ferivi polumaratona koji je savršen spoj prirode i zdravog života, ali i izvrstan promotor naše županije kao zajednice ugodnog života. Naša tvrtka nastoji doprinijeti sportskom razvoju grada Osijeka i Osječko-baranjske županije, a to ćemo činiti i u budućnosti - kazao je Ferdo Kraljević u ime tvtke Ferivi.

Ravnatelj JU PP Kopački rit Ivo Bašić naglasio je kako ovakva događanja silno doprinose promociji sporta i rekreacije kao oblika zdravog življenja uz osnaživanje turističkih potencijala destinacije u kojoj se odvijaju.

- Sigurni smo da će i ova nova staza biti vrlo atraktivna jer prolazi mjestom Kopačevo, koje će, uvjeren sam, u godinama pred nama, postati jedna ozbiljna turistička destinacija. U ranijim se godinama polumaraton odvijao u Tikvešu, no ove godine je to bilo nemoguće zbog pojave afričke svinjske kuge i izrazito šumovitog djela kojim je prolazila utrka, no drago nam je da smo ostali na području Općine Bilje - rekao je Bašić.

Načelnik Općine Bilje Željko Cickaj istaknuo je kako je Općina odavno turistička destinacija uz koju se odlično nadovezuje sport. - Sportska nacija je zdrava nacija, a ja želim vjerovati da i naš mali doprinos ide k tome. Osječko-baranjska županija proglašena je Europskom regijom sporta 2024. godine, u čemu je i Općina Bilje, kao mali raj nadomak Osijeka, imala svoju ulogu organizirajući niz domaćih i međunarodnih natjecanja. Zahvaljujem se svima koji su doprinijeli da se sve one prošle, ali i buduće manifestacije održavaju upravo na našem području - naglasio je Cickaj.

Zamjenik župana Josip Miletić kazao je kako je Osječko-baranjska županija pouzdan partner svim kvalitetnim i vrijednim događanjima čiji je cilj promocija i osnaživanje sportskih i turističkih potencijala našeg kraja.

- Naša je županija proglašena Europskom regijom sporta 2024. godine te ćemo u kontekstu toga nastojati poboljšati sportsku infrastrukturu, ali i dati podršku ljudima koji aktivno rade s djecom i mladima unutar klubova i športskih organizacija. Uz do sada izgrađene školske dvorane i dječja igrališta te izvršena ulaganja u nabavu sportske opreme i pomagala, želja nam je i u budućnosti biti snažan i pouzdan partner našim sportašima, djeci i rekreativcima u bavljenju sportom - rekao je Miletić.

- Baranjski Ferivi polumaraton je savršen spoj onoga što sport nudi i vrhunskim sportašima, ali i rekreativcima u prekrasnom ambijentu i na sjajnoj stazi. Osječko-baranjska županija ovakvim manifestacijama pokazuje da je lider u tom segmentu, uz nebrojena događanja koja se odražavaju i na produženje turističke sezone i na tome im čestitam. Ove godine je bio ogroman interes za podršku lokalnom sportu te smo uspjeli financirati 160 ovakvih i sličnih projekata u iznosu većem od 2,6 milijuna eura - zaključio je državni tajnik za sport u Ministarstvu sporta i turizma Josip Pavić.

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1134#sigProId9f960c6426

Najava HeadOnEasta puni smještajne kapacitete OBŽ

HeadOnEast 2023. i ove će godine posjetiteljima ponuditi svojevrsni showroom svih manifestacija na području Osječko-baranjske županije koje se događaju tijekom godine i to putem trodnevnog festivala u novoobnovljenoj Tvrđi u Osijeku. Program su danas u ime organizatora događaja predstavili Ivan Anušić, župan Osječko-baranjske županije i Ivana Jurić, direktorica Turističke zajednice Osječko-baranjske županije.

- Riječ je o manifestaciji koja je nastala 2018. godine kada su Dani hrvatskog turizma održani prvi put na kontinentu, odnosno na području naše županije. Bila nam je želja upotpuniti sadržaj Dana hrvatskog turizma, a ujedno napraviti manifestaciju koju ćemo s godinama i razvijati. Danas je HeadOnEast jedna od najkvalitetnijih i najposjećenijih manifestacija na istoku Hrvatske – rekao je župan Anušić.  

Najbolje od Slavonije i Baranje posjetiteljima će biti ponuđeno od 6. do 8. listopada i to u staroj gradskoj jezgri koja sjaji novim sjajem, odakle je hedonizam u festivalskom obliku i započeo prije pet godina.

- 6. i 7. listopada nastupamo s Vino.gradom i Beercuzom, u InDaSofi se sofisticiramo, u dječjim radionicama radimo radionice i za velike i za male. Ono što je novo, u Tvrđi pokušavamo iskoristiti sve što ona može ponuditi pa tako nastupamo u slavonskom sokaku s Dernekom, imamo Dvorište Baranja, Art livadu, Sajam vinila i Osječki glazboplov, Street food gdje ćemo prezentirati hranu na jedan drugačiji način. U Labosu vas čekaju rakije, a cilj nam je napraviti i najveći ovogodišnji kviz u Hrvatskoj na otvorenom s Dejanom Kotigom – najavila je Ivana Jurić.

Neizostavne su i ove godine Kuće svjetla koje HeadOnEastu daju posebnu prepoznatljivost, 8.  listopada se HeadOnEastu pridružuje Gezijada ispred Slavonske kuće, a u pripremi su i sportski sadržaji.

- Tijekom trodnevnog festivala ćemo sadržajem obuhvatiti široku publiku različitih afiniteta koji ne gledaju na turizam samo kroz tradicijski turizam koji je specifičan za naše područje, već traže nove, modernije i interaktivnije oblike turizma koji povezuju različite popratne sadržaje poput koncerata, radionice i gastro-etno ponude. Specifičnost ovogodišnjeg izdanja je taj što se HeadOnEast vraća u Tvrđu, koja je u potpunosti obnovljena te će samom događanju pružiti novi doživljaj – dodao je Anušić.

Tema ovogodišnjeg HeadOnEasta je zeleno i održivo, pa su se organizaciji pridružili i umjetnici s Akademije za umjetnost i kulturu koji pripremaju scenografiju. Na različitim lokacijama osječke Tvrđe tako će se nalaziti interaktivni elementi HeadOnEasta, a Prehrambeno-tehnološki fakultet će upotpuniti program ocjenjivanjem piva i dodjelom nagrada najboljima.  

- Vraćamo se u potpuno obnovljenu Tvrđu zahvaljujući obnovi Grada Osijeka, zajedničkim snagama oplemenjujemo taj prostor kao inače s festivalom koji donosi čini mi se najveću radost na ove prostore. Ni jedan festival nije izazvao toliko pozitivnih povratnih informacija i vibracija kao HeadOnEast protekle četiri godine – istaknula je Jurić.

Da dobre vibracije neće nedostajati, jasno je već iz najave festivala, pa je pravo vrijeme za rezervaciju dolaska. 2023. godina je u turističkom smislu za Osječko-baranjsku godinu najbolja do sada, sve je veći broj gostiju koji istražuju istok Hrvatske, a prema svemu sudeći i za hedonistički vikend se traži krevet više.

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1134#sigProIdb3910544bf

HeadOnEast festival – najbolje od Slavonije i Baranje na jednom mjestu!

Razmišljaš o pustolovini na dohvat ruke, o neočekivanom putovanju koje počinje iza ugla, o iskustvu za kakvim mnogi tragaju tisućama kilometara i ne uspiju ga naći? Dopusti da te upoznamo s rješenjem svih hedonističkih nedoumica! Tvojoj potrazi došao je kraj, a pakiranju kofera početak. Slavonija i Baranja ono su što tražiš – skrivene postojbine gastronomskih uživancija, vinskih iznenađenja, sportskih uzbuđenja i mentalnih rasterećenja.

Jednom riječju ili tri...dođi na HeadOnEast!

Već petu godinu zaredom HeadOnEast u Osijeku nudi najljepše izdanje grada krojenog po mjeri svakog mudrog hedonista. Ove godine vraćamo se na mjesto gdje je duh hedonizma začet – u osječku Tvrđu, najveću cjelovitu sačuvanu baroknu kompoziciju iz 18. stoljeća u Hrvatskoj, koja je spomenik nulte kategorije. Tvrđa od ove jeseni sjaji posebnim sjajem, zahvaljujući projektu obnove ovog kulturnog blaga istoka Hrvatske.

Poseban festivalski duh HeadOnEasta spaja umjetnost, hedonizam, igru i zabavu i to početkom najljepšeg mjeseca u Slavoniji od 6. do 8. listopada 2023. godine.

Za sve vas koji nas pratite tijekom protekle četiri godine, ovo je „save the date“ poziv na već dobro znanu najbolju zabavu na istoku Hrvatske, a za one koje put još nije „okrenuo“ prema istoku – ostavljamo dovoljno vremena da u svojim kalendarima oslobodite termine za novo hedonističko iskustvo koje će vas barem jednom godišnje vraćati u Slavoniju i Baranju.

Tijekom tri dana festivala HeadOnEast nastupa s idućom postavom – Dernek u sokaku Slavonske kuće, Vino.grad te čeka s najboljim članovima vinskog orkestra Osječko-baranjske županije, Slavonije, Podunavlja, pa i šire regije, u Beercuzu se sastaje pivska elita, InDaSofa nudi sofasticiranje kakvo volimo, Sajam vinila i Osječki glazboplov uvest će te na novu razinu hedonističkog stanja duha, StreetFood servira ljubav na poseban način, Dječja radionica stvara mala i velika čuda, HeadOnKviz daje priliku da izvučeš asa iz rukava, Labos će ti otkriti nove formule hedonizma, a Art livada osigurati pravu jesensku umjetnost opuštanja u lijepom... Sve to popalit će svjetla radosti u nama, a Kuće svjetla obasjat će kao i uvijek dušu grada.  

Dok se pripremate i pakirate, za više informacija zapratite Facebook stranicu „Visit Slavonija Baranja“ i Instagram profil „visit.slavonija.baranja“. HeadOnEast i doživite Slavoniju! 

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1134#sigProId6d18c0ac7a

 

U Gospodarskom centru OBŽ otvoren 18. Sajam lova, ribolova i turizma - SALORI

U Gospodarskom centru Osječko-baranjske županije u Osijeku danas (8. rujna 2023. godine) otvoren je 18. SALORI - Sajam lova, ribolova i turizma. Ovaj tradicionalni izložbeno-prodajni sajam prvi put se održava u novom prostoru, a traje tri dana (otvoren je od 10.00 do 19.00 sati od danas do nedjelje, 10. rujna). Na sajmu izlaže stotinjak izlagača iz područja lova, ribolova i turizma, ulaz je slobodan za sve posjetitelje, parking besplatan, a za građane je osiguran i besplatan prijevoz autobusom na relaciji Gajev trg - Gospodarski centar OBŽ.

Organizator sajma je Osječki sajam d.o.o. u suradnji s Osječko-baranjskom županijom, Hrvatskim lovačkim savezom, Lovačkim savezom Osječko-baranjske županije i Hrvatskim športsko ribolovnim savezom. Program se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva poljoprivrede i Ministarstva turizma i sporta, a sponzori su Hrvatske šume d.o.o., Općina Strizivojna te Kroko proizvodnja i razvoj d.o.o. Zagreb.

Svečanom otvorenju sajma SALORI u novom, suvremenom i multifunkcionalnom prostoru Gospodarskog centra OBŽ nazočio je velik broj posjetitelja, od koji su mnogi lovci, ribolovci i zaljubljenici u prirodu. Otvaranju sajma nazočili su župan Osječko-baranjske županije Ivan Anušić, državni tajnik u Ministarstvu regionalnoga razvoja i fondova EU Domagoj Mikulić, državni tajnik u Ministarstvu poljoprivrede Mladen Pavić, saborski zastupnici Goran Ivanović, Romana Nikolić, Stipan Šašlin i Nataša Tramišak,  glavni državni inspektor Andrija Mikulić, predsjednik Hrvatskog športsko ribolovnog saveza Vladimir Sever, predsjednik Hrvatskog lovačkog saveza Ivica Budor, predsjednik Gradskog vijeća Grada Osijeka Tihomir Florijančić i drugi uzvanici.

- Kao i Proljetni sajam, koji je bio prvi u Gospodarskom centru OBŽ, i 18. SALORI je odličan sajam. SALORI je specifičan i značajan sajam i po tomu što se veliki potencijali za lov, ribolov i turizam nalaze upravo u Osječko-baranjskoj županiji, pa njime svakako ostvarujemo zadani cilj. Danas su ovdje i 11 partnera iz Europe, sajam je veći i vidljiviji nego prije te mislim da će povući dobre rezultate i odjeke. Naravno, rezultat sajma treba biti i veća gospodarska aktivnost u sve tri grane - rekao je župan Ivan Anušić te dodao:

- Sajam je već deseta manifestacija u ovom prostoru, a do kraja godine planiramo još 11 događanja, i to dva sajma, 8 konferencija i jedan veliki međunarodni sammit. Gospodarski centar OBŽ tako ostvaruje svoju ulogu, a sve zbog čega smo ga napravili i investirali toliko novca se postupno opravdava. Naravno, ovo je prva faza razvoja GC-a koji će se dalje graditi, nadam se uz potporu Ministarstvu regionalnoga razvoja i fondova EU, kazao je župan.

Saborska zastupnica i koordinatorica Županije za Gospodarski centar OBŽ Nataša Tramišak upozorila je da već na samom otvaranju Sajma ima više izlagača i posjetitelja. - Imamo puno kvalitetniji, moderniji i bolji prostor koji će sigurno omogućiti da narednih godina ovaj sajam nadraste Osječko-baranjsku županiju i cijelu Slavoniju te bude jedan od najvažnijih sajmova u Hrvatskoj - poručila je Tramišak.

Direktorica Osječkog sajma d.o.o. Ivana Rešetar naglasila je da će se na Sajmu predstaviti lovački i ribolovni savezi i društva, male tvrtke i OPG-ovi. Bit će tu i bogata gastronomska ponuda, izložba fotografija kontinentalnog turizma, kao i razne edukativne radionice, okrugli stolovi i druga događanja.

- Novo mjesto, novo vrijeme, novi ljudi. Nakon 17 godina na Pampasu, SALORI dolazi u Gospodarski centar OBŽ, i to je dokaz sinergije Grada i Županije te simbol daljnjeg gospodarskog razvitka - rekao je predsjednik Gradskog vijeća Osijeka Tihomir Florijančić.

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1134#sigProIda97d4a884c

Uz Hrvatski lovački savez i Lovački savez OBŽ, na Sajmu sudjeluju i lovački savezi iz drugih županija te iz Bugarske, Bosne i Hercegovine, Češke, Grčke, Kosova, Mađarske, Makedonije, Moldavije, Rumunjske, Slovenije i Srbije.

Sajamska ponuda odnosi se prvenstveno na izložbe i prodaju renomirane opreme, oružja, pribora i uređaja za lov i ribolov, no svakom gostu ponudit će se i niz stručno-pratećih aktivnosti i događanja; prezentacije lovišta, trofeja i rada lovno bogatih županija i njihovih lovačkih saveza, predstavljanje djelatnosti i mogućnosti županijskih hrvatsko-športskih ribolovnih saveza te nezaobilazna turistička ponuda. Naravno, osim ponude na izložbenom prostoru, SALORI je i mjesto susreta brojnih stručnjaka za lovnu i ribolovnu djelatnost te turizam.

Posjetitelje Sajma očekuje kušanje fiš paprikaša i čobanca koje će pripremati najbolji kuhari, a organizirane su i edukacije o potrebi i načinima zaštite pojedinih životinjskih vrsta, SALORI kup - natjecanje u lovu ribe udicom na plovak, prikaz mogućnosti kontinentalnog turizma i izložba fotografija o bogatstvu prirodnih ljepota, što se odvija u suradnji s Turističkom zajednicom Osječko-baranjske županije i Javnom ustanovom Park prirode „Kopački rit“ i druga zanimljiva događanja.

Dan Općine Marijanci

Svečana sjednica Općinskog vijeća, održana danas (8. rujna 2023. godine) u Društvenom domu u Marijancima, bila je središnji dio programa obilježavanja Dana Općine Marijanci. Uoči sjednice održana je sveta misa Župnoj crkvi sv. Petra i Pavla, a kod spomenika u Kunišincima položeni su vijenci i upaljene svijeće u počast poginulim hrvatskim braniteljima s područja ove općine.

Sjednicom Općinskog vijeća predsjedao je Ivan Mesaroš, a uz vijećnike, općinskog načelnika Darka Dorkića, čelnike susjednih općina i gradova te ostale uzvanike sjednici je nazočili saborski zastupnik Goran Ivanović i zamjenik župana Osječko-baranjske županije Josip Miletić, ujedno izaslanik predsjednika Hrvatskog sabora i predsjednika Vlade RH.

- Povodom Dana Općine želimo rezimirati sve učinjeno u proteklih godinu dana, pa i više jer ove godine slavimo 30 godina od osnivanja općine. Iza nas je veliki investicijski ciklus u proteklih pet godina, a u komu je Općina morala osigurati znatna financijska sredstva. To su kreditna sredstva te i danas rješavamo pitanje zatvaranja financijske konstrukcije. Pored svega toga uspjeli smo zadržati sve kvalitetne mjere koje smo donosili proteklih godina. Tako i dalje uspijevamo financirati nesmetani rad dječjeg vrtića, sufinanciramo novorođenčad, i ove godine smo na početku školske godine nabavili radne bilježnice za sve osnovnoškolce. Sufinanciramo mjesečne karte prijevoza za učenike srednjih škola, stanovanje učenika i studenata, rješavanje stambenog pitanja mladih obitelji. Sve to smo uspjeli i zadržali financijsku stabilnost Općine, a istovremeno odrađujemo nove projekte. Asfaltirali smo nerazvrstanu cestu u Črnkovcima, idemo u sanaciju nogostupa i novu led rasvjetu, pripremamo ulaganja u sportsku infrastrukturu u tri nogometna kluba te u razna projektiranja - rekao je općinski načelnik Darko Dorkić.

Zamjenik župana Josip Miletić čestitao je Dan Općine Marijanci svim njenim žiteljima, a puno uspjeha u radu poželio je općinskom načelniku i vijećnicima.

- U proteklom razdoblju Općina Marijanci je realizirala puno projekata uz mudro povlačenje europskih i sredstava sa svih drugih razina. Ostvarena je dobra suradnja s Osječko-baranjskom županijom koja je također poticala brojne projekte, što ćemo činiti i ubuduće. U narednom razdoblju osobito ćemo raditi na izgradnji sportskih igrališta, a jedno takvo planira se u Črnkovcima - kazao je zamjenik župana Josip Miletić.

View the embedded image gallery online at:
https://obz.hr/index.php/sve-vijesti?start=1134#sigProIdbfcc5e771f